Druk 3D z metalu, który daje ogrom możliwości

Drukowanie 3D z metalu daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia różnego rodzaju elementach, wykorzystywanych nie tylko w różnych gałęziach przemysłu, ale i na co dzień – przez każdego z nas. Druk 3D odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii DMLS, która pozwala na wykonywanie szczegółowych elementów ze spiekanego przez maszynę proszku metalu i pozwala na drukowanie 3D na zamówienie oraz tworzenie wysokiej jakości prototypów różnego rodzaju.

 Druk 3D w technologii DMLS

Korzystając z technologii DMLS (Direct Metal Laser Sintering), nowoczesne firmy są w stanie uzyskiwać znakomite rezultaty i z największą dbałością o szczegóły realizować zamówienia na usługi druku 3D. Jednym z materiałów, jakie są dzisiaj powszechnie stosowane, jest proszek tytanu (Ti64). Dzięki niemu możliwe jest tworzenie niezwykle lekkich i wytrzymałych części, stosowanych w wielu gałęziach przemysłu. Drukowanie 3D z proszku tytanu daje nowe możliwości w branży motoryzacyjnej i lotniczej, a sprawdza się nawet w ortodoncji – tytan jest materiałem biokompatybilnym, dzięki czemu można wykonywać z niego np. implanty zębowe.

Oczywiście druk 3D może odbywać się również w wielu innych technologiach. SLS opiera się na spiekaniu proszku poliamidowego, SLA pozwala utwardzać światłoczułą żywicę światłem lasera, zaś Polyjet to bardzo zaawansowana technologia, pozwalająca uzyskiwać wydruki 3D o bardzo wysokiej rozdzielczości. Oferujemy także drukowanie 3D przy wykorzystaniu tradycyjnej technologii – FDM, która zapewnia znakomity stosunek ceny do jakości.

Usługi drukowania 3D z metalu w najwyższej jakości!

Dzięki rozbudowanemu zapleczu technologicznemu, takie firmy jak CadXpert, są w stanie tworzyć części i obiekty o skomplikowanej geometrii, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Druk 3D umożliwia dostarczanie klientom rozwiązań wytrzymałych, zgodnych w stu procentach z ich zamówieniem oraz bardzo różnorodnych. W realizowaniu zleceń wykorzystywane są również stopy kobaltu, chromu, aluminium, niklu itd., co daje duże możliwości w zakresie spełniania indywidualnych oczekiwań.

Mikołaj

Specjalista sprzedaży drukarek 3d w Polsce i na świecie. Po pracy zapalony sportowiec (pływanie).