Co potrafią drukarki 3d

Zastanawiasz się czasem dlaczego drukarki 3D stały się tak modne? Dlaczego tak  chętnie i dużo się o nich mówi? Nie rozumiesz ich fenomenu? W takim razie koniecznie musisz się dowiedzieć, co potrafią drukarki 3D – być może wtedy zrozumiesz, dlaczego tak wiele ludzi i firm inwestuje właśnie w nie.

Niektóre z drukarek przeznaczone są wyłącznie do drukowania z metalu. Są to sprzęty specjalistyczne, które mogą być wykorzystywane w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach. Z drukarek tego typu korzystają zarówno koncerny  lotnicze jak i samochodowe. Drukarki mogą stworzyć np. silniki, ale też bardzo duże metalowe elementy. W wielu przypadkach już dziś drukarki 3D zastępują bardzo kosztowne dla tych firm formy do odlewów. Jednak, nie są to sprzęty tanie.

Inne drukarki 3D mogą drukować przedmioty z materiałów, które można… zjeść. Coraz chętniej wykorzystywane są drukarki, w których filamentem jest np. czekolada. Za jej pomocą można wytwarzać czekoladki w naprawdę różnych kształtach!

Druk 3D wykorzystywany jest również w modzie. Projektanci używają ich do tworzenia niezwykle oryginalnych ubiorów. Drukarki umożliwiają wydruk niecodziennych sukienek, ale też np. butów. Projektanci biżuterii również polubili druk 3D (http://www.cadxpert.com.pl) – drukują starannie przygotowane projekty biżuterii, najczęściej na zamówienie, tak aby zamawiający czuł się naprawdę wyjątkowo wiedząc, że nikt inny na świecie nie ma takiego samego egzemplarza.

Oczywiście fenomenem była drukarka, przy pomocy której wydrukowano całe osiedle mieszkalne. Sytuacja taka miała miejsce jakiś czas temu w Chinach. Największe drukarki świata są naprawdę ogromne! Ich twórcy starają się, aby były nie tylko użyteczne, ale również aby były jak najbardziej ekologiczne.

Oczywiście drukarki 3D potrafią o wiele więcej! Wykorzystuje się je np. w medycynie; chirurgii, transplantologii czy protetyce. Wydaje się, że z każdym miesiącem będziemy dowiadywali się o ich zastosowaniu znacznie więcej i więcej, ciesząc się nowymi możliwościami.

Mikołaj

Specjalista sprzedaży drukarek 3d w Polsce i na świecie. Po pracy zapalony sportowiec (pływanie).